مرور کش و مدیریت آن در تلگرام

  • انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۶
  • 42 بازدید
  • بدون دیدگاه

مرور کش و مدیریت آن در تلگرام

خرید ممبرخرید ممبر فیک

مرور کش و مدیریت آن در تلگرام

وقتی یک عکس، ویدیو یا صوت برای شما بارگذاری می‌شود، به معنای دانلود شدن آن در بخشی از حافظه‌ی گوشی به نام کش است. دانلود و بارگذاری فایل‌ها در کش، باعث می‌شود با یک‌بار لود شدن تصویر یا ویدیو بتوانید در آینده نیز آن را حتی به‌صورت آفلاین اجرا کنید

مرور کش و مدیریت آن در تلگرام

اما این ویژگی در کنار تمام جنبه‌های مثبتی که دارد حجم گوشی را نیز اشغال خواهد کرد. بنابراین اگر دچار کمبود فضا شده‌اید، بهتر است قبل از هر عملی ابتدا کش تلگرام خود را حذف کنید. توجه داشته باشید که حذف کردن کش تلگرام به‌هیچ‌عنوان پیام‌های متنی یا مدیای موجود در تلگرام شما را پاک نخواهد کرد و همچنان با مراجعه به چت، گروه یا کانال مورد نظر می‌توانید فایل‌های قبلی را مشاهده کنید. تنها تفاوت این خواهد بود که مجددا به بارگذاری آن‌ها نیاز خواهید داشت. برای دسترسی به این بخش به تنظیمات تلگرام/ بخش Data And Storage و سپس بخش Storage Usage مراجعه کنید.

 

در این بخش در مقابل گزینه‌ی Clear Cache نوشته‌ای با عنوان Calculating (در حال محاسبه) مشاهده خواهید کرد که هرچه حجم بیشتری در کش تلگرام موجود باشد محاسبه‌ی آن به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. بعد از نمایش مقدار حجم اشغالی در این بخش، با لمس روی آن و زدن گزینه‌ی قرمزرنگ Clear Cache فضای خالی خود را مجددا به گوشی بازگردانید. البته لزومی به حذف تمام فایل‌ها نیست. بعد از انتخاب گزینه Clear Cache، عکس‌ها، ویدیوها، موزیک‌ها و … به‌صورت تفکیک‌شده نمایش داده می‌شوند و برای مثال می‌توانید مشخص کنید که تنها ویدیوها از حافظه‌ی کش حذف شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها